Festival

نوروز روز 2020

نوروز جشنواره ای است که اولین روز بهار و تجدید طبیعت را جشن می گیرد زیرا پایان دوره قدیمی و آغاز یک روز جدید را نشان می دهد. نوروز ، نوروز ، نوروز همچنین به عنوان سال نو فارسی و سال نو ایرانی نیز شناخته می شود ، که در 21 مارس در سراسر جهان توسط گروه های مختلف زبانی برگزار می شود. نوروز ریشه های ایرانی و زرتشتی دارد اما بیش از 3000 سال است که توسط جوامع مختلفی در آسیای غربی ، آسیای مرکزی ، قفقاز ، حوضه دریای سیاه ، بالکان و جنوب برگزار می شود.

روز جهانی نوروز توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال 2010 با ابتکارات چندین کشور که در این جشنواره و تعطیلات عمومی مشترک هستند (افغانستان ، هند ، آذربایجان ، ایران ، پاکستان ، قرقیزستان ، تاجیکستان ، قزاقستان ، آلبانی ، ترکیه و ترکمنستان اعلام می شود).

نوروز روز اعتدال شبانه است که نشانه شروع بهار نیمکره شمالی است. اولین روز از ماه تقویم ایران (فروردین) است. بسته به رؤیت ، معمولاً در روز یا قبل از 21 مارس یا روز بعد اتفاق می افتد. لحظه ای که خورشید از خط استوا آسمانی عبور می کند ، دقیقاً هر سال ، روز و شب اندازه گیری می شود و خانواده ها برای رعایت آیین ها گرد هم می آیند. گرچه نوروز از زمان اصلاح تقویم ایران در قرن یازدهم میلادی به عنوان سال جدید جشن گرفته شد.

نوروز یک کلمه فارسی است به معنای “روز جدید”. دانشمند ایرانی طوسی نوروز را اینگونه عنوان کرد: “اولین روز فروردین سال رسمی [نوروز] همیشه روزی بود که آفتاب به قبل از ظهر ، روز اول فروردین و ماه اول خورشید در آن به وجود می آمد.

نوروز مانند اکثر جشنواره ها همراه با خود دارای آداب و رسوم است. مردم آماده سازی نوروز را حدود سه هفته قبل از اعتدال اعتقادی داخلی شروع می کنند. تقریباً همه آنها در مرحله جدی تمیز کردن بهار قرار دارند و سعی می کنند خانه های خود را با بی بند و باری غیرقابل جمع شدن و خاک باقیمانده موجود در طی سال گذشته خلاص کنند تا بتوانند تازه کار خود را آغاز کنند.

جشن های اصلی شامل جدول “Hat Sin” است که دارای هفت مورد سنتی است که با حرف فارسی “S.” آغاز می شود. که شامل گندم گندم ، ادویه جات ترشی جات ، غذای خشک و سرکه است ، همه نمایانگر امیدهای مختلف سال نو برای سلامتی ، ثروت و رفاه هستند. جداول همچنین شامل یک آینه ، شمع ها ، تخم مرغ های تزئین شده ، آب و میوه های مختلف است.

بسیاری از خانواده ها غالباً ماهی قرمز را روی میز می گذارند تا نمادی از آموزش و روشنگری برای موفقیت و کتاب های شعر یا قرآن باشد. خانواده های ایرانی همیشه با لباس های جدید و خانه های زیبا از نوروز استقبال می کنند. آنها دوستان و همسایگان را ملاقات می کنند و وعده های غذایی و مهمانی ها را برای میزبان به اشتراک می گذارند.

هیچ چیز نمی تواند ظروف وسوسه انگیز آورده شده در طول سال نو یا نوروز ایران را شکست دهد. این غذاها انواع گوشتهای کبابی را به همراه برنج کرکی ، غذاهای پرادویه ، کوکی های رنگارنگ و شیرینی ها تزیین می کنند. سبزی پولو مهی غذای اصلی نوروز است: ماهی سرخ شده در کنار برنج ، پر از گیاهان سبز. یکی دیگر از ، Dolmeh Barg ، که شامل گوشت و برنج پخته شده پر شده در برگ های انگور است. و فسنجان که از محبوب ترین خورش های ایران است ، گوشت را در انار و سس گردو ، معمولاً مرغ و گاه اردک به شما پیشنهاد می دهد.